Droga do prawo jazdy

 

    Warunki zapisu

1. Zgłoś się osobiście lub skontaktuj się telefonicznie z naszym ośrodkiem (tel. 517233767)   (wiek 17 lat i 9 m-cy, egzamin po ukończeniu 18 lat) w celu pobrania wniosku do starostwa. Taki wniosek można też pobrać i wypełnić bezpośrednio w Starostwie.

 

2. Wykonaj badania lekarskie dla kandydatów na kierowców kat. B.  Takie badania można zrobić:

* w Zalewie w każdy wtorek od godz. 17.00 w budynku koło poczty

*w Morągu- Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej G. J. Kwiasowscy ul. Kościuszki 2 A. tel. 89 757 50 75   kom. 509 256 047 Przychodnia czynna: Poniedziałek 11-18, Wtorek 8-15, Środa 11-18, Czwartek- nieczynne, Piątek 8-15 ;

*w Ostródzie- Gabinet Lekarski-Medycyna Pracy lek. med. Krystyna Łątkowska-Tyszkiewicz ul.Czarnieckiego 21/16. tel. 89 646 01 07;

*w Suszu- Prywatna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Grzegorz Wątrobowski ul. Kraszewskiego 28. tel. 55 278 74 80;

*w Elblągu- Centrum Medycyny Pracy ul.Pestalozziego 6A. tel. 55 641 20 05

 

 

3. Z wypełnionym wnioskiem, zaświadczeniem lekarskim, kolorowa fotografią (jak do dowodu osobistego), dowodem osobistym (ewentualnie paszportem), zgodą rodziców na rozpoczęcie kursu  (jeśli jesteś niepełnoletni) zgłoś się do Starostwa Powiatowego właściwego ze względu na miejsce zameldowania w celu złożenia tych dokumentów i  utworzenia Twojego Profilu Kandydata na Kierowcę. Otrzymasz tam nr swojego Profilu PKK.

 

UWAGA: NIE ZAPISZESZ SIĘ NA KURS JEŚLI NIE POSIADASZ DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU. Dlatego planując rozpoczęcie szkolenia wystąp odpowiednio wcześnie z wnioskiem do Urzędu Stanu Cywilnego w celu wyrobienia dokumentu tożsamości !!!

 

4. Z otrzymanym w Starostwie nr i dowodem osobistym zgłoś się do siedziby Ośrodka w celu rozpoczęcia kursu.

 

Biuro zapewnia materiały szkoleniowe (programy komputerowe, testy, podręczniki itp.) oraz możliwość ćwiczeń na pulpicie egzaminacyjnym identycznym jak w Ośrodku Egzaminowania.

 

 

 

    9 Kroków do prawa jazdy

 

WIZYTA W STAROSTWIE- celem utworzenia Profilu Kandydata na Kierowcę

 

WYKŁADY -  minimum 30 godzin, w piątki od godz .16.00 (lub w innych terminach wg uzgodnień). 

 

JAZDY - minimum 30 godz ustalanych indywidualnie z instruktorem prowadzącym

 

 EGZAMIN WEWNĘTRZNY W OSK - Uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu wewnętrznego (teoria + praktyka)

 

 ZAKOŃCZENIE KURSUcała wpłata za kurs

 

USTALENIE EGZAMINU W WORD  -Zgłoszenie się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego celem ustalenia terminu egzaminu i dokonania opłaty za egzamin

 

EGZAMIN W WORD - teoretyczny i praktyczny wg terminu wyznaczonego na piśmie 

 

PO EGZAMINIE - pozytywnym po 2-3 dniach WORD przekazuje dokumenty do Wydz. Komunikacji danego Powiatu gdzie należy opłacić za wydruk prawo jazdy przez Wytwórnie Papierów Wartościowych w Warszawie, - po egzaminie negatywnym należy w WORD opłacić za ponowny egzamin i ustalić termin poprawki. 

 

ODBIÓR PRAWA JAZDY - zgodnie z adresem zameldowania w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego

 

 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.